Ładowanie strony
MENU
ŻEROM W YOUTUBE

PROJEKTY AKTUALNE

 

 

 DYPLOMY I CERTYFIKATY

 

  


 


start /
serwis w tej chwili ogląda 4 osób
serwiszglossie

Warsztaty teatralne

 W środę 16 czerwca w odbyły się warsztaty teatralne. Z początkiem roku w naszej szkole powstało kółko teatralne i wystawiło już pierwszy spektakl. Aby cały czas rozwijać umiejętności, ale też zaciekawić innych uczniów, postanowiliśmy zrealizować warsztaty. Z pomocą zgłosiła się jedna z naszych uczennic - Kamila Tytło.  Ma ona wieloletnie doświadczenie w występach scenicznych. Zaprezentowała nam przeróżne techniki radzenia sobie na scenie, pokonywania stresu i kształtowania umiejętności miękkich. Bardzo dobrze wspominamy warsztaty i cieszmy się, że uczniowie naszej szkoły dzielą się swoją pasją. 


Julia Gadomska

Zdjęcia można zobaczyć na profilu facebookowym Samorządu Uczniowskiego (link z lewej strony)

 
Dodał: Mirosław Gutowski       1 lipca 2021r.
Wycieczka do Gdańska

23 czerwca 2021 młodzież naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Gdańska. Wyjazd odbył się w ramach programu Erasmus+ HERCULES,  czyli HERitage and CULture: Exploring, Sharing and preserving the hidden treasures of European cultural heritage.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej i  wystawy  „Dziedzictwo utracone”. Ciekawe i interaktywne ekspozycje zapoznały nas z  historią Polski i innych krajów w czasie wojny.

    

W planie mieliśmy  także zwiedzanie Gdańska szlakami legend gdańskich.  Na ulicy Długi Targ przy jednej z kamieniczek zatrzymaliśmy się na chwilę, by zobaczyć słynącą z legendy „Panienkę z okienka”.

    

Jako że  Gdańsk nazywany jest Światową Stolicą Bursztynu, a największe na świecie targi  Amberif co roku przyciągają do miasta tysiące kupców z całego świata, to nie mogło zabraknąć informacji o  historii bursztynu oraz  sposobach jego obrabiania i zastosowania.

    

Obowiązkowo zrobiliśmy sobie zdjęcie przy Neptunie.  Ten 650-kilogramowy posąg można uznać za najbardziej charakterystyczną wizytówkę miasta. Fontanna umiejscowiona w reprezentacyjnej części Gdańska od 1633 roku stanowi źródło kolejnych legend. Duże wrażenie wywarła na nas Bazylika Mariacka, która jest największą w Europie świątynią zbudowaną z cegieł, a wnętrze skrywa liczne zabytki mistrzów z różnych epok. W Gdańsku przeszłość i współczesność nieustannie łączą się, tworząc nową, cenną wartość. 

    

p. prof. D. Haraf

Dodał: Ewelina Story       24 czerwca 2021r.
I A i I B aktywnie

   

21 czerwca uczniowie klas I A i I B spędzili upalne przedpołudnie w Dworku Dębówko. Podczas przeróżnych aktywności na świeżym powietrzu mieli okazję lepiej się poznać, nacieszyć się swoim towarzystwem i odreagować bardzo nietypowy rok szkolny.

  

Największą atrakcją okazała się "bitwa wodna", która oprócz dużych emocji przyniosła trochę ochłody. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni.

  

 

Dodał: Ewelina Story       22 czerwca 2021r.
Piesza wędrówka wolontariuszy

            

Chętni i wytrzymali  wolontariusze naszego Liceum wyruszyli na pieszą wędrówkę. Aby sprawdzić swoją siłę, wytrwałość i ciekawość postanowili powędrować szlakiem green velo, który wiedzie trasą m.in. wokół jeziora Kinkajmskiego. Niestraszne okazały się kilometry, ani żar z nieba, za to droga powrotna linią atobusową BUS zawiodła ...... Bus nie przyjechał po nas, bo przestraszył się żaru słońca... Pozostały cenne wspomnienia przyjemnie spędzonego czasu.

    

 

Dodał: Ewelina Story       22 czerwca 2021r.
II Ap w Dębówku

 Dnia 17 czerwca klasa IIAp uczestniczyła w wycieczce pieszej  do Dworku Dębówko. Pogoda sprzyjała wędrówce i  obcowaniu z przyrodą.

   

foto p. prof. A. Roś-Kozłowska

 

Na miejscu uczniowie  brali udział w  grach sportowych i zabawach grupowych, dzięki którym integrowali się i poznawali, co było miłą odmianą po czasie pandemii.  Spotkanie zakończyło się ogniskiem.

 

  

foto Patrycja Sudujko

 

Podziękowania należą się pani profesor Anecie Roś-Kozłowskiej oraz pani profesor Danucie Kobus za opiekę oraz mile spędzony wspólnie czas.

 

Patrycja Narkiewicz 

 
Dodał: Ewelina Story       20 czerwca 2021r.
Wycieczka klasy II Bg

     

W czwartek 17 czerwca klasa IIbg zwiedziła Wilczy Szaniec -  kwaterę główną Adolfa Hitlera w latach 1941-1944, w którym niegdyś mieszkało ok. 2000 mieszkańców. Podczas spacerów między schronami, bunkrami i barakami, poznaliśmy szczegóły dotyczące nieudanego zamachu stanu mającego na celu zabicie Hitlera.

   

Następnie odwiedziliśmy "Pszczelandię" - zagrodę edukacyjną w Pasiece Pucer. Poznaliśmy budowę ula, zwyczaje pszczół, proces produkcji miodu i już wiemy, jakie walory zdrowotne mają miód, pierzga, propolis i wosk pszczeli. Mieliśmy okazję skosztować miodowych rarytasów oraz samodzielnie napełnić słoiczek miodu, który zabraliśmy do domu.
 
  
 
Po takich nietypowych, terenowych lekcjach historii i przyrody, posililiśmy się w kętrzyńskiej restauracji zrewolucjonizowanej przez Magdę Gessler. Wisienką na torcie tym razem był pączek z konfiturą różaną.
Wycieczka została zorganizowana w ramach realizacji międzynarodowego projektu Erasmus Plus HERCULES Heritage and Culturedzięki któremu młodzież poznaje dziedzictwo kulturowe 6 państw uczestniczących w projekcie.
p. prof. E. Argalska
Dodał: Ewelina Story       18 czerwca 2021r.
2ap wygrała w Dniu Sportu!

Czas na podsumowanie sportowych konkurencji. 
I miejsce - 2apII miejsce - 2bgIII miejsce - 1c 
Szczegóły w tabeli: 

Pojawiły się też nowe zdjęcia z tego dnia:

>> foto cz.2
>> foto cz.3

Dodał: Mirosław Gutowski       17 czerwca 2021r.
Wystawa fotografii Urszuli Jusiak

 

Urszula Jusiak z kl. 2ag pasjonuje się fotografią, co wielokrotnie pokazała fotografując i filmując szkolne wydarzenia. W MGOK w Sępopolu możemy zobaczyć wystawę jej zdjęć, w większości artystycznych.

>> zobacz więcej zdjęć w galerii

 

Dodał: Mirosław Gutowski       17 czerwca 2021r.
DZIEŃ SPORTU 15.06.2021. Dużo się działo!

 

15 czerwca to dzień emocjonujących zmagań sportowych, które zorganizowali nasi nauczyciele wychowania fizycznego. 

 

Na razie możecie obejrzeć  pierwszą część fotorelacji, zrealizowanej przez niezastąpioną Urszulę Jusiak z kl. 2ag.

 

Niebawem obszerniejsza relacja wraz z wynikami. 

>> fotorelacja

 

Dodał: Mirosław Gutowski       15 czerwca 2021r.
Integracja klasy 1c w Dębówku 10.06.2021

10 czerwca o godz. 9.00 uczennice z klasy 1c udały się pieszo do Dębówka, by w to ciepłe, słoneczne przedpołudnie, w otoczeniu pięknej przyrody, poznać się lepiej. Były śpiewy, tańce, zabawy, ognisko, kiełbaski, a nawet park linowy.
Towarzyszyła nam p. prof. Anna Doroszko, której bardzo dziękujemy.

>> więcej zdjęć w fotogalerii

Dodał: Mirosław Gutowski       10 czerwca 2021r.
DNI OTWARTE ŻEROMA 2021

 

 

W dniach 11.06.2021 r.
i 14.06.2021 r. o godz. 11:00 odbędą się spotkania dla uczniów klas 8 w ramach
"Dni otwartych Liceum".

 

Serdecznie zapraszamy.

 

Dodał: Mirosław Gutowski       9 czerwca 2021r.
Wycieczka pełna historii

W środę grupy historyczne z naszej szkoły wybrały się na wycieczkę do Lidzbarka Warmińskiego. Pogoda dopisywała nam już od samego rana, a chociaż miasto wydawało nam się z pozoru znane, odkryliśmy wiele ciekawych miejsc. Naszym głównym celem wycieczki był cmentarz znajdujący się w Markajmach. Jest to jeden z największych cmentarzy z okresu 1 Wojny Światowej, w naszym regionie. Później mieliśmy przyjemność zwiedzić część zamku biskupów warmińskich. Spacerując po jego wnętrzach, za sprawą opowieści mogliśmy poczuć ducha tamtych czasów. Środowa wycieczka udowodniła, że wiedzę historyczną można zdobywać na różne sposoby, a moment wyjazdu był bardzo przyjemnym wstępem do długiego weekendu. Bardzo dziękujemy Panu profesorowi Jarosławowi Jaroszowi za zorganizowanie wycieczki i Pani Dyrektor za pomocne zaplecze histoczne i towarzystwo. 


Julia Gadomska
uczestniczka wycieczki i zarazem przewodnicząca SU


 

 

 

 

 

 

 

Dodał: Mirosław Gutowski       7 czerwca 2021r.

98,3 %

ZDAWALNOŚĆ
MATURY
W 2020r.
W NASZYM LICEUM

KONTAKT

11-200 Bartoszyce

ul. Boh. Monte Cassino 9

lo@bartoszyce.info

Sekretariat
89 762 28 59
Pokój naucz.
89 762 10 83
Biblioteka
89 762 10 84
Pedagog
89 762 10 81
ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA
Rada Rodziców
konto Rady Rodziców przy LO
Bank Spółdzielczy w Bartoszycach
56 8855 0004 2001 0235 9474 0001
CERTYFIKATY